Ana içeriğe atla

ÖĞRETİM SİSTEMİ

  • İKÜTÜMER 'de Türkçeyi ve yabancı dillerin öğretimi, alanlarında uzman öğretim elemanlarıyla, 15-20 kişilik sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Sınıflar çağdaş eğitim-öğretim ortamına uygundur. Sınıflar gerektiğinde “U” masa sistemine göre düzenlenebilmektedir. Bu da kursiyerlerin birbirlerini ve öğretmenlerini rahatlıkla görebilmelerini ve iletişim kurabilmelerini kolaylaştırmaktadır.
  • Türkçe ve Yabancı Diller Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde  (İKÜTÜMER) Türkçeyi ve yabancı dillerin öğretiminde, dört temel dil becerisine (okuma, dinleme, konuşma, yazma) eşit derecede önem verilmektedir. Öğretim etkinlikleri her sınıfta bulunan projektör ve yüksek internet bağlantısı ile desteklenmektedir. Kurslardaki kurlar Avrupa Ortak Dil Ölçütleri Çerçeve Belgesi’ne göre planlanmıştır.
  • İKÜTÜMER ’de görev yapan öğretim elemanları üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı, Filoloji ve Dil Öğretmenliği bölümlerinden mezundur. Öğretim elemanları ayın zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi ve diğer üniversitelerde akademik kariyer yapmış ya da yapmaktadırlar.
  • İKÜTÜMER ’de kurslara devam ederek temel ve orta kurları bitiren öğrenciler TÜMER Müdürlüğünce imzalanmış sertifika, Yüksek kuru başarıyla tamamlayan öğrenciler ise İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü onaylı sertifika almaya hak kazanırlar. Alınacak İKÜTÜMER sertifikaları, birçok kamu kuruluşu ile özel kuruluşlarda dil düzeyinin belirlenmesinde referans kabul edilmektedir.