Ana içeriğe atla

Müdürün Mesajı

Sevgili Gençler!

Toplumsal bir varlık olarak birbirimizle iletişim kurmamız, geçmişte ve yaşam alanımızın dışında yaşananları, bilimsel, sanatsal ve düşünsel gelişmeleri öğrenmemiz, öğretmemiz ve kurumsal eğitim-öğretimimizi gerçekleştirebilmemiz için dile gereksinim duyarız. Bu yüzden dil yaşamımızın olmazsa olmaz araçlarından birisidir. 

İyi bir anadili bilgisi yanında dünyanın gelişmiş dillerinden birkaçını bilmenin ve iş yaşamına birkaç dilli olarak katılmanın önemini biliyorsunuz. İKÜTÜMER, dilin bu önemini bilerek, önemseyerek ve en gelişmiş dil öğretme tekniklerini, yöntemlerini kullanarak dilsel yeterliliğinizi oluşturma ve geliştirme konusunda size eğitim vermeyi amaçlayan bir merkezdir. 

İKÜTÜMER’de görev yapan öğretim elemanları, üniversitelerin dil, edebiyat, filoloji ve dil öğretmenliği bölümlerinden mezun, akademik kariyer yapmış iki veya çok dilli uzman kişilerden oluşmaktadır.

İKÜTÜMER’de dil öğretimi Avrupa Ortak Dil Ölçütleri Çerçeve Belgesine göre A1, A2, B1, B2 ve C1 kurları düzeylerinde yapılmaktadır. Merkezimizde gerek hazırlık sınıflarında gerekse genel kurslarda güz ve bahar dönemi olmak üzere 8 ay Türkçe öğreniminin sonunda alacağınız sertifikalarla üniversitemizde ve diğer eğitim-öğretim kurumlarında öğrenim görebilirsiniz. 

Uygun sayıda gruplar oluşturulduğunda ya da isteğe bağlı olarak tek kişi veya birkaç kişilik gruplar için Eski Türkçe, Osmanlı Türkçesi ve Çağdaş Türk lehçelerinde, İngilizce, Rusça, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Boşnakça, Makedonca, Sırpça ve diğer Avrupa dillerinde, Arapça, İbranice, Farsça, Ermenice, Hintçe, Çince, Japonca ve Korece gibi dünyanın diğer büyük dillerinde de kurslar düzenleyeceğiz. 

Bir dil, ya o dilin kullanıldığı çevrelerde yaşayarak o dili ana dili olarak kullananlardan ya da o dili anadili düzeyinde kullanabilen, dil bilinci gelişmiş ve dil öğretme yöntemlerini profesyonel biçimde uygulayan uzman öğreticilerden iyi bir şekilde öğrenilebilir. Merkezimiz, uluslararası düzeyde eğitim-öğretimin yapıldığı, dünyanın 60 değişik ülkesinden 1000’in üzerinde gencin öğrenci olduğu İstanbul Kültür Üniversitesinde, iki koşulun da var olduğu bir ortamda hizmet verme üstünlüğüne sahiptir. 

Birbirimizi iyi ve doğru anlamaya çok ihtiyacımız var; bunu ancak gelişmiş bir dil kullanımıyla gerçekleştirebiliriz...


Sevgi ve saygılarımla...

Dr. Öğr. Üyesi Emre Berkan Yeni

İKÜTÜMER Müdürü